1105261_two_callsWiele osób zastanawia się, w jaki sposób rozmawiać taniej z komórki podczas różnego rodzaju podróży zagranicznych. W tym przypadku należy dowiedzieć się, co należy mieć na uwadze, kiedy włączamy roaming. Na szczęście na naszym rynku działa kilku operatorów, którzy wciąż starają się oferować swoim klientom nowe propozycje.

Operatorzy muszą podpisać z zagranicznymi sieciami komórkowymi specjalne umowy roamingowe, które umożliwiają ich klientom dzwonienie i odbieranie rozmów telefonicznych za granicą bez żadnych ograniczeń. Oczywiście im operator więcej umów podpisze, tym większe prawdopodobieństwo, że wybierając się nawet do bardzo odległego kraju będziemy mieć możliwość dodzwonienia się do domu.

Decydując się na roaming należy podjąć jeszcze jedną ważną decyzję: karta czy abonament? Roaming w telefonach na kartę ma podobny zasięg, co roaming w telefonach na abonament. Trzeba jednak pamiętać, że posiadając telefon na kartę zagranicą, który funkcjonuje dzięki systemowi pre-paid, będziesz mógł zalogować się do mniejszej liczby sieci działających w danym kraju niż w przypadku abonamentu.

Niestety w pre-paid rozmowy są zarazem znacznie droższe. Minuta połączenia może być niekiedy nawet o 100% droższa. Okazuje się jednak, że wybierając roaming coraz częściej możemy liczyć na bardzo dobre warunki finansowe, szczególnie że operatorzy stale ulepszają swoje oferty. Jednocześnie zawsze należy zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju promocje, które również potrafią być kuszące.

Nawet wybierając się w podróż dookoła świata nie będziemy musieli się zastanawiać, czy gdzieś tam jest jakiś telefon stacjonarny, bowiem będziemy mieć przy sobie swój aparat, który wyposażony w roaming z pewnością umożliwi nam rozmowy telefoniczne.

 

Tagged with →  
Share →